Počasí Maledivy

Paradise Explore Make To Diving
JonnyBelvedere / Pixabay

Maledivy, pověstný tropický ráj, na kterém se plní i ty nejtajnější sny, vás očekávají na jihu Asie. Hledáte-li oázu klidu a harmonie, věřte, že jste pro uskutečnění svého sladkého snu o tropickém ráji na korálových ostrovech zvolili tu pravou destinaci.

Lenošení na jemném bělostném písku, koupání v průzračně čistém moři, procházky palmovými háji – to a mnohem více jsou Maledivy. Maledivám, souostroví s cca 1190 ostrovy a ostrůvky rozesetými okolo rovníku v Indickém oceánu, se právem přezdívá “drahokamy”.

Vzrušující únik ze zimní reality si můžete dopřát třeba na atolu Kunfunadhoo, který se v maledivském regionu řadí k těm největším. Tento soukromý ostrůvek je jako stvořený k tomu, abyste na něm prožili nezapomenutelné dobrodružství a la Robinson Crusoe. Ubytováni budete ve vilkách plných fantazie, které jsou vystavěny z lýka, bambusu, tropického dřeva a kůry.

Pouze asi 202 ostrůvků je trvale obydleno, zapovězeny však odhodlaným návštěvníkům nemusí být ani ty opuštěné. Stačí, abyste požádali o povolení se na ně z nich podívat. Potřebné povolení, jež vydává správa atolů, můžete získat v hlavním městě Male.

Jelikož se hotely, kterých je na Maledivách zhruba 100, nacházejí pouze na těch obydlených, může vám tak tato výprava za neobjeveným přinést třeba i přátelství s některým z vřelých domorodců.

Ubytování na MalediváchBooking.com

Aktuální počasí v dalších turistických destinacích

Dovolená Maledivy – navštivte ráj na zemi