Počasí Turecko

Tato oblíbená destinace u Středozemního moře nabízí co do turistických cílů opravdu velkou rozmanitost. K mání jsou hned tři odlišné riviéry, množství národních parků i zajímavá města.

Metropolí Turecka je Ankara, ovšem většina návštěvníků míří spíše do Istanbulu, jež se tímto titulem honosil v letech 324 až 1930. Zvídavým návštěvníkům nabízí množství památek, například Modrou mešitu, Hagia Spofii nebo palác sultánů Topkapi.

Při výběru dovolené se řiďte jednotlivými regionální odlišnostmi. Milovníky komfortu a dlouhých písečných pláží potěší Turecká riviéra. V těsné blízkosti hotelů najdete hned čtyři starověká města a také několik půvabných přírodních parků. Egejská riviéra sází spíše na romantiku opuštěných zátok a blízkost k Řecku, díky níž není cílů pro jednodenní výlety nikdy dost.

Aktuální počasí v dalších turistických destinacích

A Tyrkysové pobřeží se pyšní modrým mořem a zachovalou přírodou. Masový turismus tu nečekejte, pro místní obyvatele je důležitá spíše autenticita. Místo komfortu velkých hotelů se tak budete muset spokojit s několika hostely nebo ubytováním přímo v domech zdejších lidí.

Ubytování v IstanbuluBooking.com

Vybírejte dovolenou v Turecku