Počasí Tatry

Tatry jsou oblíbeným turistickým místem na Slovensku, zejména kvůli své krásné přírodě a nezapomenutelným výhledům a bohatému turistickému zázemí. Nabízejí túry různých náročností, pohodlné lanovky, naučné stezky, ale i bohatě vybavená wellness centra, kde se můžete osvěžit po náročném dni.

Nejnavštěvovanějším místem Tater je Tatranská Lomnice a Skalnaté pleso. Zatímco v městské dolině si lze užít všech turistických lákadel a komfortu vrchovatě, výjezd lanovkou na Lomnický štít nabízí úplně nové rozhledy. Vede odtud několik pěších tras. Za nejkrásnějšími vyhlídkami pak musíte na Malou a Velkou Studenou dolinu.

Aktuální počasí v dalších turistických destinacích

Milovníky dalekých výhledů pak potěší i trasa ze Starého Smokovce na Hrebienok. Svézt se mohou lanovkou, jež během pouhých sedmi minut překoná převýšení 146 metrů. Pak už stačí zamířit k některé ze zajímavých vyhlídek nebo si vybrat z pestré palety pěších túr různé obtížnosti. Oblíbená je třeba ta Téryho či Zamkovského.

A zapomenout nesmíme ani na Štrbské pleso, odkud se lze lanovkou dostat až na Solisko a vyhlídku, díky níž dohlédnete třeba až do Nízkých Tater.

Ubytování v Tatrách


Booking.com

Krásný výlet do Tater